Worek zwycięstw

 

Wrocławskie Młodzieżowe Centrum Sportu już po raz 10.zorganizowało dla entuzjastów futbolu cykl imprez, które młodym ludziom miały wypełnić sportową rywalizacją czas zimowych ferii. Bardzo udanie w tegorocznej imprezie zaprezentowały się grupy z dolnobrzeskiego KP, które w paru kategoriach wiekowych dotarły do grona drużyn walczących o najwyższe lokaty. W tegorocznej edycji futbolowe zmagania toczyły się w 7 kategoriach wiekowych, a w akcji mogliśmy obejrzeć zawodników reprezentujących barwy blisko 60 klubów. Cieszy fakt, że w tym towarzystwie głośno było o naszych reprezentantach.

Zaczynając od najmłodszych – na uwagę zasługuje wynik drużyny ŻAKÓW, którzy wprawdzie przegrali rywalizację o ścisły finał, ale sportowe szczęście sprzyjało im już w zmaganiach o 3.pozycję wrocławskiej imprezy. Ich rywalami w tej konfrontacji byli zawodnicy Bystrzycy Kąty Wrocławskie i w regulaminowym czasie żadnej ze stron nie udało się zaskoczyć przeciwnika. Po bezbramkowym remisie o brązowym medalu decydowały rzuty karne, które lepiej egzekwował nasz zespół (3:2), występujący w składzie: Ignacy SzumiałKacper Simlat, Rafał Strzałkowski, Julian Nestorowski, Borys Szkolnicki, Łukasz Polek, Wiktor Nawrot, Karol Zamojski, Jan Kawalec oraz Kewin Bronowicki.

Na tym samym etapie swój udział w lutowych zmaganiach zakończyły dolnobrzeskie MŁODZIKI, a drużynę KP w tej kategorii tworzyli: Oskar KrólDenis Chudyk, Jakub Działa, Konrad Głuch, Oskar Kowalski, Mateusz Mikłos, Kacper Moszczyński i Fabian Ziemczak. Podopieczni trenera Edwarda Franczuka w rozgrywce o brązowe medale spotkali się z graczami MKS Kostomłoty, którzy okazali się być wymagającym konkurentem, a swoje umiejętności potrafili udokumentować golami, dzięki czemu to oni zakończyli wrocławski turniej na najniższym stopniu podium (0-2).

Kolejny krążek na lutowej imprezie wywalczyli JUNIORZY MŁODSI, gdyż drużyna prowadzona przez trenera Piotra Jurkowa, a grająca w składzie: Michał Bołdyn, Mateusz JackowskiMichał Racki, Marcin Cygan, Dawid Kresa, Krystian Kubacki, Artur Kołodziej, Dymitr Cichoń, Michał Solarewicz i Rafał Gierczyk po przegranym półfinale sportowe humory poprawiła sobie w meczu o 3.pozycję, w którym zdecydowanie pokonała konkurentów z wrocławskiej Pandy (5-0).

Największe nadzieję jednak towarzyszyły występowi JUNIORÓW, występujących w tegorocznych zmaganiach w roli obrońców trofeum. Prowadzony przez trenera Jurkowa zespół w składzie: Krystian RabiegaMateusz Kowalski, Marcin Cygan, Kamil Baran, Konrad Zimny, Wojciech Kossiński i Szymon Kozioł nie zawiódł, choć droga do powtórzenia sukcesu była niezwykle wyboista i trudna. Mecz półfinałowy z FC Krzyki Wrocław był widowiskiem bezbramkowym, a skuteczniej szczęścia w rzutach karnych szukali dolnobrzeżanie (2:0). Strzeleckimi fajerwerkami młodzi gracze KP nie epatowali także w finale, w którym starli się z oławskimi Black Eagels (1-1). Ostatecznych zwycięzców wyłoniła więc futbolowa loteria, w której piłkarski fart jeszcze raz uśmiechnął się do naszych reprezentantów (4:3).

Wrocławskie zwycięstwa naszych ekip pokazały, iż praca z młodzieżą zawsze przynosi efekty i prędzej czy później musi oznaczać zwycięstwa i sportową nobilitację. Dla naszych piłkarzy z całą pewnością takową będzie występ na boiskach ekstraklasy, a ten przed nimi już w marcu! Jedną z nagród we wrocławskich rozgrywkach były bilety na ligową konfrontację Śląska z gliwickim Piastem, w trakcie której uhonorowane zostaną także najlepsze ekipy lutowego turnieju. Gratulujemy!