Nowi uczniowie w Orzeszkowie

W Szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Swoją obecnością zaszczycili ją sekretarz gminy Wińsko pani Aneta Niewiarowska, dyrektor szkoły pani Kazimiera Gomułka oraz rodzice i uczniowie.

Dzieci z klasy pierwszej przedstawiły program artystyczny. Uroczysty nastrój podkreśliła prezentacja poloneza w wykonaniu pierwszoklasistów. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów szkoły przez panią dyrektor, która życzyła im wielu sukcesów, wytrwałości w podejmowaniu obowiązków szkolnych oraz tego, aby godnie reprezentowali szkołę i w przyszłości wyrośli na dobrych Polaków. Słowa uznania i gratulacje złożyła także pani sekretarz.

Kolejno klasa III zaprezentowała program, w którym zachęcała nowo pasowanych uczniów do polubienia szkoły i nawiązania prawdziwych przyjaźni Zapewnili także o pomocy i opiece starszych kolegów. Także przedstawiciele Rady Rodziców życzyli swoim pociechom wszystkiego co najlepsze na trudnej ścieżce nauki.

Uczniowie na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia otrzymali dyplomy pasowania na ucznia, edukacyjne puzzle z ramienia gminy Wińsko, ołówki – przytulanki z imionami i słodycze od rodziców oraz plakat z podobiznami dzieci i piórniki od klasy trzeciej. Wszystkie te niespodzianki sprawiły wielką radość małym bohaterom tego dnia. Po pamiątkowych zdjęciach dzieci, rodzice i goście udali się na słodki poczęstunek do klasy.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Joanna Matysiewicz wychowawca klasy I