Oficjalnie przyjęci do grona uczniów

27 września to bardzo ważny dzień w życiu uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Krzelowie. W tym dniu odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci już od pierwszych dni września dzielnie uczyły się tekstów, wierszy i piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, pan dyrektor Robert Brojek powitał gorąco zaproszonych gości, na czele z panią wójt Jolantą Krysowatą-Zielnicą, nauczycieli, rodziców, krewnych, a najserdeczniej, oczywiście, powitał pierwszaków. Dzieci zostały również powitane przez starsze koleżanki i kolegów z kl. III.
Pierwszaki zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności w programie artystycznym: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, do których oprawę muzyczną przygotowała pani Maria Bigus. Uczniowie kl. I zdali śpiewająco egzamin przeprowadzony przez dwie wróżki Emilkę Walaszczyk i Olę Kubińską – uczennice kl. VI, odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania i tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia.
Po złożeniu ślubowania na sztandar naszej szkoły pan dyrektor dokonał ceremonii pasowania na ucznia poprzez symboliczne dotknięcie ramienia każdego ucznia dużym ozdobnym ołówkiem. Wychowawczyni klasy pierwszej pani Zofia Petryszak wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowy “Dyplom pasowania na ucznia”, a rodzice “kuferki obfitości”. Tobiasz Wilk i Julia Formusiewicz złożyli kwiaty na ręce pana dyrektora, dziękując za przyjęcie pierwszaków do grona uczniów.
Dyrektor życzył dzieciom sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyła się również pani wójt Jolanta Krysowata Zielnica, wręczając każdemu dziecku kredki. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ‒Wiktoria Bekacz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli również życzenia i upominki przygotowane przez kolegów z klasy trzeciej i drugiej, za które serdecznie podziękowały. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.