Powstanie interaktywny kącik nauki programowania

Firma Amazon stworzy w Szkole Podstawowej w Wińsku interaktywny kącik nauki programowania STEM KINDLOTEKA.

Szkoła zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu pracowników firmy Amazon Bielany Wrocławskie. – Do tego ogromnego sukcesu znacznie przyczyniła się pani Anna Michalak-Sworowska, której w imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za pomoc w zbieraniu głosów – relacjonuje Patrycja Serdyńska – koordynator projektu.

STEM Kindloteka to flagowy program Amazon, mający na celu wspieranie lokalnych społeczności, pracowników Amazon i ich rodzin. Dzięki specjalnie zaaranżowanym przestrzeniom, każdy mieszkaniec gminy będzie miał możliwość skorzystania z innowacyjnej pracowni i uczestniczyć w warsztatach kodowania czy robotyki. Kindloteka otrzyma wsparcie w postaci książek, e-booków, mini robotów oraz e-czytników KINDLE Amazon.
STEM Kindloteka to nie tylko forma promocji czytelnictwa, ale też szeroko pojęta kultura cyfrowa, to miejsce dające możliwość uczestnictwa w warsztatach rozwijających analityczne i cyfrowe kompetencje każdemu dziecku i osobie dorosłej.

W STEM Kindlotece Amazon, przeszkoleni nauczyciele poprowadzą zajęcia, na których uczestnicy poznają języki programowania oraz nauczą się świadomie korzystać ze współczesnych technologii i mądrze komunikować się w cyfrowej rzeczywistości. STEM Kindloteka – zgodnie z najnowszymi trendami edukacyjnymi i zapotrzebowaniem pracodawców – realizować będzie działania łączące technologię z takimi obszarami wiedzy jak matematyka, inżynieria czy nauki przyrodnicze.

/źródło: SP w Wińsku/