Przebiegną przez Wińsko

Już w tą niedzielę II edycja Biegu Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy ulicami Wińska, na które młodzież od 16. roku życia i dorośli mogą zapisywać na stronie www.winsko.pl. Tam też znajduje się regulamin.
Trasa to 5 km, a główną nagrodą jest rower MTB. Nagradzane również będą pierwsze 3 osoby w całym biegu, najlepsze 3 kobiety, najlepszy senior i seniorka oraz najlepszy mężczyzna i kobieta z gminy Wińsko.
Odbędą się też bezpłatnie zajęcia Akademii Rowerowej dla dzieci, od godz. 13 do 18 na parkingu przy Hali Sportowej ZSP Wińsko. Powstanie miasteczko rowerowe dla najmłodszych od 3 do 12 roku życia, gdzie pod okiem instruktorów dzieci będą poznawały przepisy i zasady ruchu drogowego w praktyce. Dzieci nie muszą mieć swoich rowerów, jednoślady będą czekały na miejscu.

[reklama]
Wszystko zorganizowane będzie w ramach Dnia Sportu w Wińsku, 9 lipca. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 15 do 16.30 na Stadionie Sportowym w Wińsku przy ul. Piłsudskiego 31.
Start biegu godz. 17 – brama przy parkingu Hali Sportowej ZSP Wińsko, ul. Nowa 2.
Bieg planuje się rozpocząć z parkingu przy hali sportowej w Wińsku, dalej ul. Nową (droga gminna), Witosa (droga krajowa nr 36), Mickiewicza (droga wojewódzka nr 338), 8 Maja (droga powiatowa nr 1277D), Wschodnią (droga gminna), Ogrodową (droga gminna), Szkolną (droga gminna), Kościuszki (chodnik drogi krajowej nr 36), Kościelną (droga gminna), Plac Wolności (rynek – droga krajowa nr 36), Rawicka (chodnik drogi krajowej nr 36), Zjazdową (droga gminna), Ciemna (droga gminna), Przemysłową (droga gminna), Polną (droga gminna), Piłsudskiego (droga powiatowa nr 1099), stadion – meta.

Poniżej przedstawiamy plakat ze szczegółami dotyczącymi imprezy.