Strażacy z Wińska, Smogorzowa Wielkiego i Orzeszkowa z dotacjami

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej trzem jednostkom OSP z terenu gminy Wińsko wręczono czeki okolicznościowe.

Po 14 tys. zł wsparcia na zakup lekkiego sprzętu otrzymały Ochotnicze Straże Pożarne z Wińska, Smogorzowa Wielkiego i Orzeszkowa. Na uroczystości przekazania promes byli przedstawiciele OSP, a także wójt Gminy Wińsko Jolanta Krysowata – Zielnica.

– Z naszej gminy wnioski złożyły 3 jednostki OSP i wszystkie otrzymały wsparcie. Z całego Dolnego Śląska wpłynęło łącznie 436 podań i żaden nie został odrzucony – mówi Jarosław Kozak, Komendant Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Wińsko.
Jak dodaje, było to już drugie „rozdanie środków” z programu „Mały Strażak”. Co bardzo ucieszyło strażaków – ochotników, w tym naborze można było starać się o pieniądze, które zostaną przeznaczone nie tylko na sprzęt, ale i specjalistyczne ubranie.

– Zakup profesjonalnych ubrań to koszt około 3-3,6 tys. zł za komplet. W poprzednim rozdaniu nie mogliśmy wnioskować o środki na ubrania, tym razem już tak. Dla nas to wielkie ułatwienie, bo kombinezony podobnie jak i inny sprzęt się zużywają, a zapewniają nam bezpieczeństwo podczas akcji.

Za pozyskane pieniądze możemy także zakupić między innymi: pilarki używane do wiatrołomów, węże, specjalistyczne szelki, agregaty prądotwórcze, pompy do zanieczyszczonej wody, sprzęt wykorzystany do działań podczas akcji ratownictwa drogowego i wiele innych narzędzi. Naprawdę mamy szeroki wybór sprzętów – podkreśla Jarosław Kozak.

/źródło: www.winsko.pl/