Super matematycy!

Super matematycy!

Już po raz kolejny w ZSP w Wińsku odbyło się  Szkolne Święto Matematyki.

Cały tydzień w szkole był poświęcony matematyce, szkołę opanowało istne szaleństwo liczenia, bo któż nie lubi rebusów, zgadywanek, łamigłówek i wyzwań?

Obchody święta królowej nauk miały charakter konkursów. Najlepsi matematycy w szkole rywalizowali w Matematycznym Czarze Par, Turnieju SUDOKU, Kangurze Matematycznym, klasy VI walczyły w konkursie “Jeden z 10”, a klasy VII pisały dyktando matematyczne.  Uczniowie klasy III SP rywalizowali o tytuł supermatematyka. Były wystawy, prezentacje, warsztaty. Każda klasa przygotowała karykaturę matematyka, a klasowi literaci ułożyli wiersze na cześć “królowej nauk”, dzięki temu dekoracja szkolnego holu była niecodzienna. Swoje prace prezentowali wszyscy uczniowie naszej szkoły.

14 marca królową dnia była Ludolfina, czyli liczba π. Uczniowie mogli poznać historię tej ciekawej i bardzo tajemniczej liczby. Zwyczajem stał się już fakt, że korytarze szkolne w Dzień Liczby Pi przyozdabiane są kolorowymi cyframi, które stanowią początkowy fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz gazetkami o historii tej liczby.

Takie święto  w szkole to doskonała okazja do innego spojrzenia na matematyczne myślenie, pokazanie, że szkoła nie musi być nudna, a matematyka wcale nie jest taka straszna. Wszystkie klasy podjęły zadania, zaangażowały się w ich realizację, a uczniowie wykazali duże zainteresowanie matematycznymi potyczkami. Wystawy i prezentacje uczniowskich prac wzbudzały podziw wśród rodziców i gości, którzy odwiedzili naszą szkołę.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl