Ucieczką wydłużył sobie pobyt w więzieniu

SONY DSC

28 czerwca, patrolując w godzinach wieczornych teren jednej z wsi w gminie Wińsko, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zauważyli pojazd marki Volvo poruszający się na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Funkcjonariusze podejrzewali, że pojazdem tym może poruszać się osoba poszukiwana. Podjęli próbę przeprowadzenia kontroli drogowej, wydając kierowcy za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenie do zatrzymania się. Kierujący widząc policjantów podjął próbę ucieczki. Wiedząc, że mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed Policją oraz ma na koncie szereg przestępstw, w miejsce skierowany został dodatkowy patrol, który odciął uciekającemu kierowcy drogę ucieczki. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze po sprawdzeniu osoby w policyjnych systemach potwierdzili, że jest on osobą poszukiwaną europejskim nakazem.

 – Po wykonaniu czynności mężczyzna został osadzony w Zakładzie Karnym. Za kolejne przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyzna odpowie przed sądem odsiadując już karę za poprzednie przewinienia. Grozić mu może dodatkowa kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.