75 nowych policjantów złożyło ślubowanie i rozpoczyna służbę

Kolejny już raz w tym roku szeregi dolnośląskiej policji zasilili nowo przyjęci funkcjonariusze. Tym razem stan osobowy garnizonu dolnośląskiego powiększył się o 75 policjantów, w tym 25 kobiet.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych funkcjonariuszy. Słowa roty ślubowania w jednostkach terenowych wypowiedziało 75 policjantów, w tym 25 kobiet. W stolicy Dolnego Śląska ceremonia odbyła się na terenie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu przy ul. Pretficza i połączona została z uroczystym odznaczeniem dolnośląskich funkcjonariuszy wzorowo pełniących służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.

– Praca dająca wiele satysfakcji, stabilne zatrudnienie, a także oferująca możliwość rozwijania się – to tylko kilka aspektów charakteryzujących służbę w Policji – mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. – Do tego uposażenie, które na starcie kariery w naszej formacji wynosi blisko 3880 zł „na rękę”. Służba w naszych szeregach daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Bogata oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach. Jednak przede wszystkim służba w Policji to działanie na rzecz bezpieczeństwa innych, pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym, które stanowi źródło ogromnej satysfakcji.

O tych bezdyskusyjnych walorach służby w niebieskim mundurze już wkrótce będą mogli się przekonać nowo przyjęci policjanci, którzy 29 kwietnia br. w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego wypowiedzieli słowa roty, składając uroczyste ślubowanie. Podczas tej uroczystości szef dolnośląskiego garnizonu wręczył również odznaczenia „Zasłużony Policjant” 17 funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom, którzy zostali uhonorowani za długoletnią służbę pełną poświęcenia i zaangażowania.

Nowo przyjęci policjanci, po zakończeniu szkolenia podstawowego, zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W tym roku planowane są jeszcze kolejne przyjęcia :

  • 13 lipca 2021 r.
  • 15 września 2021 r.
  • 3 listopada 2021 r.
  • 30 grudnia 2021 r.

Dolnośląska Policja rekrutuje cały czas i zaprasza w swoje szeregi.