800 porcji amfetaminy w domu 21-latka

Wołowscy dzielnicowi podczas interwencji domowej znaleźli sporą ilość narkotyku, która należała do młodego mieszkańca powiatu wołowskiego. Mężczyzna miał też znęcać się nad dziadkami. Teraz może trafić za kratki.

Dzielnicowi przeprowadzali obchód swojego służbowego rejonu. – Udali się do jednego z mieszkań w gminie Wołów, gdzie według zgłoszenia dziadek skarżył się na zachowanie wnuka – mówi sierż. szt. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. W trakcie czynności okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego nie tylko utrudnia codzienne życie dziadkom, ale także posiada w miejscu zamieszkania sporą ilość narkotyków.

– Młody mężczyzna przechowywał środki odurzające w woreczkach strunowych, z czego kilka ukrył w skarpetkach, pozostałe natomiast przechowywał w pokoju. Funkcjonariusze oprócz środków odurzających, które po badaniu testerem narkotykowym okazały się być amfetaminą w ilości odpowiadającej ponad 800 porcjom, zabezpieczyli także inne przedmioty służące m.in. do ważenia – dodaje policjantka z wołowskiej Komendy.

Oprócz zarzutu posiadania środków odurzających, 21-latek usłyszał również zarzut znęcania się nad dziadkami. Odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.