Akcja krwiodawstwa zakończyła się sukcesem

Kościuszkowcy kolejny raz w tym roku powitali załogę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.

Tym razem ze względu na panującą pandemię akcja obyła się w mobilnym punkcie poboru krwi, a do Wołowa po raz pierwszy  przyjechał autokar SŁUŻBY KRWI. Z tego też względu na terenie campusu szkoły odbyła się 18 czerwca wyjątkowa akcja. Wyjątkowa również dlatego, że zorganizowana wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi działającym w Zakładzie Karnym w Wołowie. Funkcjonariusze służb mundurowych  nie zawiedli, licznie przybyli i bardzo wsparli naszą szkolną akcję.

Łącznie chęć oddania krwi zgłosiło 50 osób, z czego 7 osób nie zostało pozytywnie zakwalifikowanych do donacji ze względu na niską wagę, niskie ciśnienie czy brak wymaganego poziomu hemoglobiny.  Zebraliśmy prawie 20 litrów krwi!

Bardzo dziękujemy mieszkańcom Wołowa, funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Wołowie, pracownikom szkoły, nauczycielom, uczniom i absolwentom za udział w akcji i udowodnienie, że drugi człowiek, któremu pomagamy jest dla nas ważny, a  idea dawstwa krwi jest nie tylko sloganem, a ogromną wartością w naszym życiu!

Izabela Michońska
www.rckik.wroclaw.pl/