Będą dezynfekować Wołów

fot. PGK Wołów

Kolejne kroki zostały podjęte przez burmistrza gminy Wołów Dariusza Chmurę w sprawie epidemii koronawirusa. Od piątku rusza dezynfekcja miasta. Jak podaje PGK Wołów – Proces jest nieszkodliwy i nie ma się czego obawiać, gdyż jest to działanie prewencyjne i zapobiegające.

Jak poinformowało na Facebooku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Wołowa dezynfekcji zostaną poddane: przystanki autobusowe, perony dworca PKP, barierki przy przejściach dla pieszych, przy sklepach itp, jak również ławki i inne miejsca gdzie mogły tworzyć się skupiska ludzi.

Do tego procesu zostanie użyty środek wyprodukowany przez firmę Bayer. – Jest to wysoko skuteczny preparat dezynfekcyjny o szerokim spektrum aktywności wirusobójczej i bakteriobójczej – zapewnia PGK. – Środek jest także jedynym wymienionym z nazwy środkiem dezynfekującym uwzględnionym w planie zwalczania chorób w sytuacjach nadzwyczajnych.

PGK Wołów ogłosiło też zmiany godzin odbioru odpadów. Pracownicy przedsiębiorstwa podzieleni mają być na brygady w taki sposób, by nie mieć ze sobą styczności. Wydłużeniu ulegnie czas pracy pracowników PGK i odpady zbierane będą teraz do godziny 18:30 (głównie na terenach wiejskich). – Wszystkie zmiany następują oczywiście w celach bezpieczeństwa i z myślą o dobru mieszkańców – podsumowuje PGK Wołów.

źródło: PGK Wołów

Powiązane artykuły:

Koronawirus – Zamknięty Orlen w Brzegu Dolnym

Pozytywnie: 10 dobrych wiadomości dotyczących koronawirusa

ZUS pomoże przedsiębiorcom

Zostajesz w domu z dzieckiem? – Wniosek o zasiłek wyślij do ZUS online

Zalecenia dla zakładów pracy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Q&A dotyczące żywności i koronawirusa. Odpowiada Główny Inspektorat Sanitarny

Policja ostrzega: Uważaj na #fakenews!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych. Uruchomiono też specjalną infolinię

Kontaktuj się z Urzędem Skarbowym przez internet – informacja dla podatników

Masz kwarantannę? Dostaniesz chorobowe

Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w Wołowie

Lista najbliższych oddziałów zakaźnych dla zainfekowanych koronawirusem

Co powinniśmy wiedzieć o koronawirusie?