„Bezpieczna droga do szkoły” w Zespole Szkół Specjalnych w Wołowie

Aby dzieci i młodzież wiedziały jakie sytuacje są dla nich szczególnie niebezpieczne oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Wołowie w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”

Dzielnicowy st. sierż. Tomasz Nowak spotkał się z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych w Wołowie w ramach akcji „Bezpieczna droga do Szkoły”.

Funkcjonariusz uświadomił dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach. Następnie udał się z dziećmi oraz nauczycielami na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie każdy z uczniów w praktyce nauczył się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w miejscu wyznaczonym.

Spotkania z funkcjonariuszami mają na celu przekazanie najmłodszym uczestnikom dróg informacji, które pozwolą na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych.