Bezpłatne badania piersi dla kobiet z powiatu wołowskiego

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne, finansowane przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

Wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej badaniami. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 % uprawnionych Polek.

– Dziękujemy wszystkim paniom, które podjęły odpowiedzialną decyzję i już zarejestrowały się na badanie – mówi Anna Niemirska z Luxmedu. – Zachęcamy te panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań wcześniej o nie zwlekanie z ich realizacją. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala bowiem na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać Panie z rocznika 1951.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED pojawi się w grudniu w naszym powiecie:

Brzeg Dolny – 17 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 12.00 przy Dolnobrzeskim Specjalistycznym Centrum Medycznym, ul. Wilcza 6

Wołów – 18 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 12.00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Panieńska 4

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

•           nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

•           lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

LuX Med prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.