Co dalej z rondem na Placu Sobieskiego?

Rondo po remoncie

Rondo na Placu Sobieskiego bez ostrzeżenia zaczęto rozbierać 19 lutego 2020 roku, o czym poinformował Czytelnik na facebookowej grupie #tematdlaKuriera. Dowiedzieliśmy się wtedy, że rondo przechodzi remont o czym informowaliśmy też na łamach naszego tygodnika. – Co dalej z tym rondem? – pytają mieszkańcy Wołowa.

Rondo już dawno jest po remoncie. Jak się dowiedzieliśmy, mają zostać tam jeszcze wykonane nowe nasadzenia zieleni po wymianie lampy, na którą czeka gmina.

Jak poinformował w czasie remontu Urząd Miejski, przebudowa ronda na placu Jana Sobieskiego miała kilka celi, a były to:

  • zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy po wprowadzeniu na tym obszarze strefy zamieszkania mają pierwszeństwo również podczas poruszania się po jezdni,
  • przywrócenie historycznego charakteru tego miejsca;
  • wykonanie nowych nasadzeń roślin ozdobnych. Środek rodna został również obniżony co ma poprawić widoczność, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów. W miejscu poprzednich roślin posadzone zostaną kwiaty i rośliny ozdobne. Pracownicy gminy zwrócili się również do spółki Tauron z prośbą o wymianę oświetlenia znajdującego się na rondzie.
Rondo przed remontem