Czy maturzyści i ósmoklasiści wrócą do stacjonarnej nauki?

W czwartek rząd ma ogłosić nowe zasady uczęszczania dzieci i młodzieży na zajęcia stacjonarne. Z informacji Onetu wynika, że już wkrótce do szkół mogą wrócić uczniowie klas ósmych i maturzyści.

Z informacji Onetu wynika, że w czwartek MEN ma ogłosić nowe zasady uczęszczania dzieci i młodzieży na zajęcia stacjonarne, które będą obowiązywać do końca lutego. W nich ma znaleźć się m.in. kontynuacja nauki stacjonarnej dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 oraz przedłużona zgoda na organizowanie uczniom klas 8 i klas maturalnych konsultacji indywidualnych lub w małych grupach. Dyrektorzy szkół będą mogli także dalej organizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego.

– Nasze źródła zarówno w MEN, jak i w Ministerstwie Zdrowia potwierdzają z kolei, że rząd robi wszystko, aby wkrótce umożliwić powrót do szkół najstarszym uczniom, których na wiosnę czekają egzaminy: ósmoklasisty oraz maturalny. Jak słyszymy, pada także konkretna data – 1 marca, kiedy uczniowie klas ósmych i maturalnych mieliby wrócić do stacjonarnej nauki w szkołach – informuje Onet.pl

/źródło: Onet.pl/