Czy uczniowie wrócą do szkół? Co z handlem i gastronomią? Dzisiaj decyzja

Nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII zostanie przedłużone o kolejne dwa, a być może i cztery tygodnie. Galerie handlowe mają wrócić do funkcjonowania od 1 lutego, ale właściciele pensjonatów, hoteli, restauracji i barów będą musieli czekać na otwarcie przynajmniej kolejny miesiąc – tak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu. 

Nieoficjalnie Onetowi udało się dotrzeć do informacji, z których wynika, że nauczanie zdalne dla uczniów klas IV-VIII może zostać przedłużone o kolejne dwa tygodnie, lub – czego nasze źródła w rządzie także nie wykluczają – nawet o kolejny cały miesiąc. – Przygotowujemy się na różne okoliczności w pięciu różnych wariantach, jeśli chodzi o decyzje dotyczące szkolnictwa – powiedział w środę minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Onetu, do działalności będą ponownie mogły powrócić galerie handlowe. Jednak restauratorzy, którzy coraz częściej buntują się przeciwko rządowym obostrzeniom, wciąż będą musieli czekać na zniesienie obostrzeń. Te mają zostać dla nich przedłużone przynajmniej do 1 marca. Podobny los czeka także właścicieli hoteli.

/źródło: onet.pl/