Do zespołu szkół przyjęto tylko 5 dzieci, a co z pozostałymi?

classroom-658002_960_720Matka chciała zapisać 6-letnie dziecko do oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Publicznych w Wołowie, ale dla jej pociechy zabrakło miejsca. – Co mam teraz zrobić? – pyta. Czy inne dzieci również nie mają co liczyć na przyjęcie do oddziału przedszkolnego?

Większość rodziców deklaruje pozostawienie 6 – latków w przedszkolu, ale są również tacy, którzy zdecydowali się zapisać dzieci do oddziałów w szkołach podstawowych. Taką mamą jest właśnie nasza Czytelniczka, która zgłosiła nam problem z rekrutacją.

– Jestem mamą dziecka, które chodzi obecnie do przedszkola, ale chcieliśmy wraz z mężem posłać je już do szkoły do oddziału przedszkolnego. Niech się dziecko przyzwyczaja do obowiązków i innego środowiska. Nie wzięliśmy w naszym przedszkolu deklaracji o pozostaniu i automatycznie zostaliśmy skreśleni z listy z dniem 30 czerwca. I tu zaczęły się schody. 1 marca rozpoczęła się rekrutacja internetowa do szkół i przedszkoli. Podlegamy pod szkołę nr 1 przy ul. Trzebnickiej. Zanieśliśmy dokumenty i 18 marca były wyniki. Okazało się, że nasze dziecko nie zostało przyjęte.

(…)

Więcej w aktualnym Kurierze Gmin.