Emeryci dostaną pieniądze jeszcze przed świętami

Emeryci i renciści, którzy zwykle swoje pieniądze dostają 25 dnia każdego miesiąca, nie muszą się martwić, że w grudniu dostaną je dopiero po Świętach Bożego Narodzenia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zadbał o to, by emerytury i renty były na kontach najpóźniej 23 grudnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca. W grudniu ostatni termin płatności wypada w dzień Świąt Bożego Narodzenia.

– Wielu naszych klientów telefonuje dopytując, czy swoje emerytury i renty otrzymają dopiero po świętach – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – I dla nich mam dobrą wiadomość, że pieniądze otrzymają jeszcze przed świętami tak by nasi klienci mieli pieniądze na świąteczne zakupy – zapewnia Kowalska-Matis

Pieniądze, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę na tyle wcześnie, żeby by maksymalnie do 23 grudnia można było je dostarczyć do domów. – Mam nadzieję, że także i tym razem poczta stanie na wysokości zadania i nasi klienci dostaną pieniądze możliwie szybko. W najlepszej sytuacji są oczywiście ci, którym pieniądze wpływają na bankowe konta – dodaje rzeczniczka.