Kierowcy na podwójnym gazie. Stracą prawa jazdy i staną przed sądem

Pomimo licznych apeli i wzmożonych kontroli niemal każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymują do kontroli nietrzeźwych kierujących. Ostatnie dni były pracowite dla funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, którzy mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu podczas kierowania pojazdami, a także jednego kierującego pod wpływem środków odurzających.

Pomimo licznych apeli i wzmożonych kontroli niemal każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymują do kontroli kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdu czy roweru po alkoholu. Niestety zdarzają się sytuacje, w których tacy nieodpowiedzialni kierujący, zanim ktokolwiek z otoczenia zareaguje, powodują zdarzenia drogowe.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia, wołowscy funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby, które poruszały się po drogach powiatu wołowskiego pod wpływem alkoholu. Wszyscy mężczyźni mieli ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu podczas kierowania pojazdami. Zatrzymali także kierującego, który wsiadł za kółko pod wpływem środków odurzających.

3 września br., funkcjonariusze wołowskiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Fiat, który w godzinach popołudniowych po wołowskich drogach jechał mając ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również tego samego dnia funkcjonariusze interweniowali wobec 63-letniego kierującego pojazdem marki Suzuki, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak okazało się po wykonaniu czynności kierujący okazał się być nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

4 września br., w rejonie gminy Wińsko funkcjonariusze wołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Volkswagen. Mężczyzna w godzinach wieczornych poruszał się pojazdem mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

8 września br., policjanci wołowskiej drogówki w Brzegu Dolnym zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego, który jak się okazało po badaniu testerem narkotykowym, poruszał się pojazdem pod wpływem środka odurzającego, dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie metamfetaminę w ilości odpowiadającej 15 porcjom i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, dodatkowo pojazdy kierujących zostały odholowane na parking strzeżony na koszt właścicieli. Pożegnali się także
z prawem jazdy.