Licytacje, przedstawienie i poczęstunek w LO

Wolontariusze z wołowskiego liceum organizują akcję charytatywną na rzecz leczenia i rehabilitacji Kingi Nowak, absolwentki ich szkoły. W imprezę zaangażowali się też mieszkańcy.

Uczniowie liceum przygotowali wiele atrakcji w tym licytację przedmiotów, na którą m.in. swoje obrazy przeznaczyła znana lokalna artystka Danuta Arendarska. Wylicytować będzie można też np. kolację w restauracji, pobyt w SPA, ręcznie robiony łapacz snów czy sesję fotograficzną. W liceum będzie można też zobaczyć sztukę przygotowaną przez uczniów szkoły, która opowiada o historii miłosnej inspirowanej dramatem “Romeo i Julia”. Poza tym wolontariusze przygotowali pokaz pierwszej pomocy i loterię fantową. Dla osób głodnych będzie otwarta kawiarenka z ciastem.

Kim jest Kinga?

Kinga Nowak pochodzi z Wołowa. Pod koniec października 2016 roku jadąc do pracy rowerem została potrącona przez kierowce taksówki, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Od tego momentu jest sparaliżowana od pasa w dół. Dziewczyna od tamtej pory przeszła wiele powikłań i operacji ale wciąż jeździ na wózku. Aby znów mogła samodzielnie chodzić potrzebuje leczenia i długiej rehabilitacji, które są bardzo kosztowne.

Uczniowie zapraszają do swojej szkoły

Impreza zaplanowana jest na 23 listopada 2018 roku, start już o godz. 16.00. Akcja zlokalizowana będzie w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wołowie, przy placu Jana Sobieskiego 2. W imieniu organizatorów i osób zaangażowanych w stworzenie tej akcji charytatywnej zapraszamy do udziału i liczymy na Wasze przybycie.