Mają talent!

14184363_1090805310972483_111769556797830136_n15 – letni Patryk Jasiński i 13 – letnia Miriam Muńko z Wołowa wystąpili w programie “Mam Talent!” stacji TVN. W ubiegłą sobotę rodzina i przyjaciele śledzili ich poczynania przed telewizorem.

Patryk i Miriam na co dzień tańczą w wołowskim zespole “Traf” i niejednokrotnie mogliśmy podziwiać ich umiejętności podczas lokalnych imprez. Talent Patryka został również doceniony przez czytelników  “Kuriera”, ponieważ w tym roku został on wybrany na Artystę Roku Powiatu Wołowskiego, podczas głosowania w plebiscycie organizowanym przez naszą redakcję.
Duet podjął decyzję o wzięciu udziału w telewizyjnym programie już w kwietniu, po powrocie z turnieju tanecznego. W internecie zobaczyli ogłoszenie o castingu organizowanym we Wrocławiu. Aby dostać się na przesłuchanie przez telewizyjnych jurorów, najpierw należy wziąć udział w tak zwanych precastingach, które są formą wstępnych przesłuchań.
–  Koleżanka podrzuciła nam pomysł, żebyśmy się zgłosili. Pojechały z nami nasze mamy. Tam mieliśmy występ przed ekipą z  programu “Mam Talent”. Do dwóch tygodni mieliśmy otrzymać wiadomość, czy dostajemy się na casting jurorski. Otrzymaliśmy ją po 4 dniach. Po tych występach mamy ogromną motywację do dalszej pracy – opowiada Patryk Jasiński. – Miriam była bardzo zdenerwowana, cały czas starałem się złagodzić jej stres. Wiadomo, mnie też łapała trema, najbardziej przed wejściem na scenę, ale przeszła, kiedy już rozpoczęliśmy taniec. Podczas oczekiwania na występ wielokrotnie nas nagrywano. Były to wywiady i nagrywanie naszych skoków i akrobacji w zwolnionym tempie.
W trakcie przesłuchania, którego relację mogliśmy oglądać w ubiegłą sobotę w stacji TVN, dwójka tancerzy z Wołowa zrobiła na jurorach ogromne wrażenie. Wokalistka Agnieszka Chylińska, instruktor tańca Agustin Egurola i aktorka Małgorzata Foremniak powiedzieli “tak”, co jest jednoznaczne z tym, że Patryk i Miriam dostali się do kolejnego etapu programu. Gratulujemy i trzymamy kciuki!