Miał trzy promile alkoholu i wsiadł za kółko

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał 41-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki Fiat. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny uczestnik ruchu drogowego, który o całym zdarzeniu poinformował funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Dyżurny wołowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Brzeg Dolny kierujący samochodem osobowym może być nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast został zadysponowany patrol.

Jak ustalili funkcjonariusze, kilka minut wcześniej mężczyzna poruszał się w sposób budzący niepokój i podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego. Inny kierujący, który mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie poinformował o zdarzeniu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Natychmiast skierowani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze 41-letni kierujący miał także czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki wzorowej i godnej pochwały reakcji kierującego z dalszej jazdy został wyeliminowany kolejny amator jazdy na tzw. podwójnym gazie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.