Niezwykła Kraina powstała z wielkiej determinacji i chęci pomocy niepełnosprawnym [ZDJĘCIA]

W Wołowie otwarto dzisiaj uroczyście Ośrodek Rehabilitacyjno – Opiekuńczo- Wychowawczy Niezwykła Kraina. Ośrodek będzie prowadziło Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych.

Podziękowania, w imieniu gminy Wołów, składał burmistrz Dariusz Chmura. Skierował je do osób zaangażowanych w powstanie obiektu, m.in. do posła Michała Jarosa, dyrektora Piotra Koszarka z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz marszałka Cezarego Przybylskiego. – Dziękujemy wszystkich, do których pukaliśmy i którzy nie pozostawili nas bez swojego wsparcia – mówił burmistrz.

– Jestem pod wrażeniem obiektu i determinacji stowarzyszenia – podkreślił z kolei marszałek Cezary Przybylski, obecny na spotkaniu.

 W budynku znajduje się m.in. placówka edukacyjna, przedszkole integracyjne, miejsce na warsztaty zajęciowe i rehabilitację oraz oddział opieki całodobowej. W ośrodku pomoc otrzyma prawie 100 osób niepełnosprawnych, w tym dzieci i dorośli.

Niezwykła Kraina będzie miejscem dla dzieci z wadami rozwojowymi, które wymagają nieustannej opieki i rehabilitacji. Będzie również bezpieczną przystanią, w której znajdą miejsce osoby niepełnosprawne, niezdolne do samodzielnego życia w momencie, gdy zabraknie już ich najbliższych. – Dla nich właśnie, i tych malutkich, i tych dorosłych pragniemy zmienić otaczający ich trudny świat na „Niezwykłą Krainę”, w której otoczone będą specjalistyczną rehabilitacją, terapią, troskliwą opieką a ich rodzice znajdą nadzieję i ukojenie serc – informuje stowarzyszenie.