Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami naszych miast

Orszak Trzech Króli Brzeg Dolny 2019

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miejscowości w powiecie wołowskim już w przyszły poniedziałek – 6 tycznia. Co będzie się działo w Brzegu Dolnym, Lubiążu, Wińsku i w Wołowie z tej okazji?

Orszak Trzech Króli w Brzegu Dolnym

Orszaku w Brzegu Dolnym zaczyna się o godz. 12.00 i wyrusza spod Kościoła Chrystusa Króla na os. Warzyń. Korowód zakończy przemarsz w Kościele NMP Królowej Polski na os. Fabrycznym.

 

 

 

Orszak Trzech Króli w Lubiążu

W tym roku orszakowi w Lubiążu towarzyszy kilka atrakcji. Jedną z nich jest przyjazd Joszka Brody z Rodziną, którzy zaszczycą uczestników Orszaku Trzech Króli koncertem. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 12.00 w parafii św. Walentego, po której Orszak wyruszy w drogę. W między czasie będzie można obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz rodzinny polonez. O 13.30 zaplanowano występ dzieci z przedszkola, a po nim o godz. 13.45 koncert Joszka Bordy.

 

Orszak Trzech Króli w Wińsku

W Wińsku uroczystości również rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 12.00, a o 13.15 orszak przejdzie spod kościoła św. Michała Archanioła do budynku GOK-u. Z kolei już o godz. 13.30 zaplanowano koncert Zespołu Apostolskiego Nutki z Oławy. Godzinę później dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wińsku przedstawią Jasełka. Później wystąpi też taneczna sekcja ISKIERKI z GOK-u. A o godz. 15.45 odbędzie się taniec z flagami. Na koniec zostaną rozlosowane nagrody w gwiazdkowym konkursie. Najmłodsi będą mogli rywalizować w konkursie na najciekawszy strój, a osoby starsze na najpiękniejszą maskę karnawałową. Dodatkowymi atrakcjami będą pyszne przekąski, ciasta i wystawa najpiękniejszych masek karnawałowych.

Orszak Trzech Króli w Wołowie

Tegoroczny wołowski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Święta o godz. 11.00 w kościele św. Wawrzyńca. Już o godz. 12. Orszak wyruszy ulicami miasta z Rynku. Pierw, barwny korowód wybierze się pod Zamek Piastowski (Zamek Heroda). Następnym przystankiem będzie Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna (Gospoda). Orszak zakończy swoją podróż na hali sportowej OSIR-u, gdzie odbędzie się koncert “Kolędy Wielkie” w wykonaniu Anny Wyszkoni z zespołem.