Ostrzegamy przed silnym wiatrem

smartphone-569076_960_720Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił pierwszy stopie ostrzeżenia meteorologicznego. Od godzin popołudniowych do rana może wystąpić silny wiatr. Takie ostrzeżenie nadesłał również Urząd Miejski w Wołowie, używając do tego aplikacji Samorządowego Informatora SMS. Należy zabezpieczyć ruchome przedmioty znajdujące się przy budynkach.

Dostaniesz powiadomienie tylko o poważnym zagrożeniu

 

Jak informuje Anna Kulesz, kierownik wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Wołowie, gmina Wołów wysyła do mieszkańców tylko i wyłącznie komunikaty dotyczące zagrożenia drugiego i trzeciego stopnia.
 – Nasz system obejmuje tylko komunikaty o zagrożeniach, których stopień jest wyższy od pierwszego, ponieważ to one rzutują na bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Anna Kulesz.
Gmina Wołów od 2012 roku korzysta z Samorządowego Informatora SMS. Do tej pory w systemie zalogowało się ponad 600 osób – średnio jedna osoba na gospodarstwo domowe. Samorząd miesięcznie płaci za obsługę systemu kwotę blisko 300 zł brutto, czyli prawie 3 600 zł rocznie. Gmina obecnie ma wykupiony pakiet podstawowy, czyli obejmujący najmniejszą liczbę SMS-ów do mieszkańców. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak zalogować się w systemie.
archiwum-5