Otwarcie basenu w Wołowie

W czerwcu nastąpi oficjalne otwarcie basenu miejskiego przy ul. Panieńskiej w Wołowie. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował tego dnia kilka atrakcji.

Jak przekazał nam Bartosz Granat, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie, ma to być huczna impreza. 15 czerwca ośrodek sportu planuje zorganizowanie nocnego pływania, dyskoteki oraz maratonu na rowerkach treningowych pod gołym niebem. Już teraz wiadomo, że ceny biletów nie zmienią się.
W ubiegłym roku pogoda nie była łaskawa. W poprzednim sezonie basen zarobił jedynie 7 000 zł. Dla porównania w 2015 roku było to 70 000 zł. Wpływ na taką sytuację miała nie tylko niekorzystna pogoda, ale również konkurencyjne kąpieliska, które zostały otwarte w okolicach miasta w ubiegłym roku. Dlatego gmina zadeklarowała, że kiedy zakończy inwestycje na stadionie miejskim, unowocześni ten obiekt. Dzienny koszt utrzymania obiektu to około 2 000 zł, z czego 800 zł kosztuje ogrzanie wody.

Obecnie Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka osób chętnych do pracy na stanowisku ratownika wodnego. Każdy, kto byłby zainteresowany pracą w sezonie wakacyjnym, musi mieć kwalifikacje WOPR i ważną kartę pływacką.

Poniżej przedstawiamy cennik wołowskiej pływalni: