Podpalił ubrania dla potrzebujących. Odpowie przed sądem

Policjant z trzebnickiej komendy Policji, będąc po służbie, zauważył ogień na chodniku. Poinformował o tym służby. Na miejsce przyjechała wołowska Straż Pożarna i Policja. Dzięki szybkiej akcji ustalono podejrzanego o podpalenie.

Ktoś wyciągnął ubrania z szafy dla potrzebujących znajdującej się przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wołowie i podpalił je na chodniku – mówi kpt. Daniel Lisiecki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wołowie.

Do zdarzenia doszło dokładnie 17 lutego około godziny 23:00. Szybka reakcja funkcjonariusza, powiadomienie służb i przekazanie dokładnych informacji poskutkowało. Patol policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołowie ustalił osobę podejrzewaną o podpalenie ubrań.

Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie mające wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia. Mężczyzna za swoje lekkomyślne działanie odpowie przed sądem – komentuje sierż. szt. Marzena Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Przypomnijmy, że społeczna lodówka i szafa stoją przy ul. Trzebnickiej już od listopada 2019 roku. Obie mają służyć potrzebującym, zaopatrując ich w jedzenie i ciepłe ubrania.

O podpaleniu ubrań dla potrzebujących piszemy też w ostatnim numerze Kuriera Gmin -> tutaj.

Zobacz też:

Do lodówki dołączyła szafa [wideo]