Podwójna próba zabójstwa! – Brzeg Dolny

Atak nożownika w Brzegu Dolnym. Ciąg dalszy sprawy

To była podwójna próba zabójstwa

Sąd aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który dwa tygodnie temu zaatakował nożem dwóch mężczyzn na jednej z ulic Brzegu Dolnego.

O tym tragicznym w skutku zdarzeniu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wówczas ani policja, ani prokuratura nie chciały za wiele mówić o ty,  co się wydarzyło dwa tygodnie temu na ulicy 1. Maja w Brzegu Dolnym. Dziś już wiadomo, że o mały włos, a doszłoby tam do wielkiej tragedii.

Przypomnijmy, zdarzenia doszło 3 marca, około godz. 18.00.

– Kierowcy zgłosili, że na jednaj z ulic mężczyzna uderza leżącego na ziemi człowieka. Widząc nadjeżdżające osoby, napastnik wystraszył się i uciekł – przekazuje st. sierż. Marzena Pawlik KPP w Wołowie. – Po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, którzy udzielili rannemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Został on ugodzony nożem. Podczas udzielania pomocy z posesji nieopodal wyszedł kolejny pokrzywdzony mężczyzna, który również został raniony nożem w szyję.

Po przybyciu na miejsce Zespołu Pogotowia Ratunkowego policjanci podjęli pościg za sprawcą. Został zatrzymany. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pokrzywdzeni mężczyźni przewiezieni zostali do szpitali, gdzie jeden z nich został przyjęty na odział.

Wszyscy trzej mężczyźni się znali.

Dalszą część artykułu znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl