Policja karała nieodpowiedzialnych kierowców. Jechali za szybko i pod wpływem alkoholu

Nietrzeźwi, kierujący pomimo zakazu sądowego, czy przekraczający prędkość nawet o ponad 50 km/h. To tylko niektórzy z nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego ujawnionych w miniony weekend na drogach powiatu wołowskiego.

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie podczas czynności służbowych w ciągu minionego weekendu zatrzymali dwóch kierujących pojazdami, którzy poruszali się nimi pomimo sądowego czynnego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Jeden z mężczyzn wsiadł za kierownicę samochodu osobowego, natomiast drugi poruszał się motorowerem.

Wołowscy policjanci w wyniku prowadzonych kontroli ujawnili także dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, a co za tym idzie zostało im zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. – 30-letni kierujący pojazdem marki Renault jechał w jednej z wsi w gminie Wołów z prędkością 118 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Kolejny kierujący, również na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 125 km/h, a więc o 75 za szybko – relacjonuje Monika Pawlik z wołowskiej policji.

Nadal, pomimo licznych apeli, funkcjonariusze zatrzymują kierowców wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. W dniu 31 października po odpowiedzialnej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego, z prawem jazdy pożegnał się także kierujący samochodem osobowym marki Fiat. 33-letniemu mężczyźnie słusznie uniemożliwiono dalszą jazdę samochodem. Po przebadaniu kierującego przez funkcjonariuszy, okazało się, że kierował On mając prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie ujawnili również 6 osób poruszających się po drogach powiatu wołowskiego po alkoholu na rowerze. W tych przypadkach osoby musiały liczyć się z mandatem karnym w wysokości 500 złotych.