Policja podsumowuje święta w regionie. Zatrzymano 70 nietrzeźwych kierowców

Dla dolnośląskich policjantów Boże Narodzenie to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, byli obecni na drogach w całym województwie. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W tym roku święta Bożego Narodzenia wyglądały zupełnie inaczej, niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób, w trosce o zdrowie i życie swoich najbliższych, zostało w domach. Mimo, że ruch na drogach naszego regionu był nieco mniejszy, to jak co roku, nie zabrakło policyjnych patroli, które starały się zapewnić bezpieczeństwo podróżnym.

– Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach – mówi Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji. – Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Na dolnośląskich drogach w czasie trwania czterodniowego świątecznego weekendu doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 70. kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.