Policja sprawdzi autobus przed wyjazdem na ferie

– Jeśli planujesz wybrać się na zimowy wypoczynek autokarem i masz obawy o jego stan techniczny lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od wizyty w punkcie kontroli autobusów – apeluje policja. – Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie poszczególnych powiatów policjanci będą przeprowadzać kontrole w stałych wyznaczonych miejscach i godzinach bądź po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką policji.

– W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na zimowy wypoczynek – mówi mł. asp. Przemysław Ratajczyk. – W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa.

Jeśli ktokolwiek będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w punkcie kontroli lub zgłaszając taką potrzebę w konkretnej jednostce Policji.

Kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego. W Wołowie odbywa się ona na parkingu przy OSiR-ze. Numer kontaktowy: 47 872 52 00.