Policjanci na spotkaniach z seniorami o tym, jak nie dać się oszukać

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w ramach realizowanego wojewódzkiego Programu Prewencyjnego pn. „Wzorowy Senior” już piąty rok spotykają się z seniorami z terenu powiatu wołowskiego, uświadamiając o czyhających na nich niebezpieczeństwach. Dzielnicowa Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym spotkała się ostatnio w tym celu z seniorami z Domu Opieki w Brzegu Dolnym.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie w ramach realizowanego wojewódzkiego Programu Prewencyjnego pn. „Wzorowy Senior” już piąty rok spotykają się z seniorami z terenu powiatu wołowskiego uświadamiając o czyhających na nich niebezpieczeństwach. Na temat bezpieczeństwa seniorów policjanci rozmawiają także z ich dziećmi i wnukami. Podczas trwania programu do grona współpracowników włączona np. placówki bankowe z terenu powiatu wołowskiego czy lokalne parafie. Spotkania organizowane są również w formie online. Wszystko, aby jeszcze szerzej dotrzeć do świadomości starszych ludzi, a co za tym idzie poprawić ich bezpieczeństwo.

– Obecna sytuacja związana z trwającą epidemią znacznie ograniczyła możliwości podejmowania przez Policję działań prewencyjnych skierowanych do tej, jakże bardziej zagrożonej ryzykiem, grupy społecznej – mówi Marzena Pawlik z wołowskiej policji. – Tam, gdzie to możliwe, z zachowaniem szczególnych zasad reżimu sanitarnego, funkcjonariusze prowadzą spotkania profilaktyczne. W terenie podczas osobistego kontaktu na terenie własnych rejonów służbowych
z seniorami rozmawiają najczęściej dzielnicowi.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych z seniorami z Domu Opieki w Brzegu Dolnym spotkała się dzielnicowa Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym. Podczas spotkania funkcjonariuszka przypomniała metody działania sprawców dopuszczających się oszustw, ale także omówiła innego typu zagrożenia, które spotkać mogą osoby starsze.

Seniorzy otrzymali ulotki tematyczne oraz gadżety związane z tematem spotkania.