Policjanci odzyskali sprzęt wartości ponad 40 tysięcy euro

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie we współpracy z Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych, odzyskali mienie pochodzące z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec o wartości ponad 40 tysięcy euro.

Wołowscy funkcjonariusze na terenie jednej z wsi w gminie Wińsko ujawnili lawetę, na której znajdowała się koparka, zagęszczarka oraz łyżki do koparki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że przedmioty te zostały skradzione na terenie Niemiec.

W wyniku dalszych czynności na miejscu ujawnienia przedmiotów funkcjonariusze dokonali zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu wołowskiego mogących mieć związek z kradzieżą. Podczas czynności procesowych z 29 i 39-latkiem ustalono, że mężczyźni nabyli mienie wiedząc, że pochodzi z kradzieży. W związku z powyższym obaj usłyszeli zarzuty paserstwa. Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Wołowie zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Odzyskane mienie powróci do właściciela, a mężczyźni odpowiedzą teraz przed Sądem. Za paserstwo grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności. Wołowscy funkcjonariusze ustalają teraz szczegółowe okoliczności kradzieży.