Policjanci spotykają się z uczniami i mówią o bezpiecznej drodze do szkoły

Policja od rozpoczęcia roku szkolnego prowadzi wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji policjanci prowadzili spotkania i prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę i edukację bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wołowska Policja od rozpoczęcia roku szkolnego prowadziła wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji prowadzono spotkania i prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę i edukację bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

3 września br., wołowscy policjanci odpowiedzialni za profilaktykę odwiedzili dzieci z pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołowie. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom podstawowe zasady zachowania się na drodze, a w szczególności w okolicy przejścia dla pieszych. Przekazali dzieciom informacje, które pozwolą na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach.