Policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

Dążąc do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły, wołowska policja od rozpoczęcia roku szkolnego prowadzi wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji policjanci prowadzą spotkania i prelekcje z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowane głównie na profilaktykę i edukację bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Aby najmłodsi wiedzieli jakie sytuacje są dla nich szczególnie niebezpieczne oraz jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie rozpoczynają ogólnopolską akcję profilaktyczno-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły”.

Tym razem policjanci odwiedzili dzieci z dolnobrzeskiego klubiku dla dzieci „Zajączek”. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie przekazali najmłodszym informacje, które pozwolą na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Jednocześnie przypominamy rodzicom, że pomimo wzmożonych działań funkcjonariuszy KPP w Wołowie nie mogą oni czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swym pociechom. Odprowadzając dziecko do szkoły powinni oni pokazać dzieciom nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania oraz zwrócić uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich dzieci