Policjanci włączyli się w akcję #GaszynChallenge [wideo]

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge swoim zasięgiem już dawno wyszła poza powiat – rozprzestrzeniając się na terenie całej Polski. Włączają się w nią kolejni mundurowi. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie przyjęli wyzwanie od kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Smogorzowie Wielkim – tym samym włączyli się w pomaganie dla Wojtusia.

Pieniądze na pomoc dla Wojtusia i innych dzieci zmagających się z SMA wpłacone i zadanie, jak widać na załączonym filmie, zostało wykonane.

Do dalszej zabawy Komenda Powiatowa Policji w Wołowie zaprosiła funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Wołowie, oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Już ponad 9 milionów jest na koncie Wojtusia! To zasługa wszystkich osób, które włączyły się w charytatywną akcję. Pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich. Poniżej znajduje się opis akcji z listą dzieci chorych na SMA potrzebujących finansowej pomocy:

Siepomaga.pl

ZOBACZ TEŻ: