Pozytywnie: 10 dobrych wiadomości dotyczących koronawirusa

Obecnie jesteśmy zalewani informacjami dotyczącymi pandemii wirusa z Chin. Czytamy o zwiększającej się liczbie zachorowań. Kolejni Polacy przechodzą kwarantanny. A rozmowy polityków w mediach wydają się nie mieć końca. Przygotowaliśmy więc dla Was garść dobrych wieści z Polski i świata.

 1. W naszym rejonie nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.
  To zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu wołowskiego. Do tej pory żaden z chorych na koronawirusa nie pochodzi z tego rejonu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wołowie informował w czwartek (tj. 19 marca 2020 r.), że na terenie powiatu wołowskiego nie odnotowano potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.Kwarantanną objętych jest 71 osób w tym: w gminie Brzeg Dolny – 12 osób, w gminie Wołów – 47 osób, w gminie Wińsko – 12 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 21 osób. Osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażeniem 0.
 2. Brak nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wuhan.
  W Wuhan nie odnotowano w ciągu ostatnich 24 godzin, żadnego nowego przypadku zakażenia wirusem. Zaczęto tam już ostrożnie rozluźniać surowe środki kwarantanny.
 3. Pierwszy polski pacjent zakażony koronawirusem jest już zdrowy.
  Jak twierdzą lekarze, pierwszy pacjent, u którego w Polsce potwierdzono koronawirusa, jest już zdrowy. 66-latek ma niedługo opuścić szpital w Zielonej Górze i wrócić do domu.
 4. Lek wspomagający leczenie koronawirusa trafi do polskich szpitali.
   Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował o rozdysponowaniu 6,5 tys. opakowań Arechinu do szpitali zakaźnych. Lek ten może być stosowany w leczeniu wspomagającym zakażonych koronawirusem.
 5. 103-letnia chińska pacjentka zakażona wirusem została wyleczona
  Wiemy, że seniorzy są w grupie wysokiego ryzyka jeśli chodzi o przebieg COVID-19. Pacjentka Zhang Guangfeng ze szpitala w Wuhan udowodniła, że każdy może pokonać wirusa, bez względy na wiek. Seniorka zwalczyła koronawirusa w zaledwie sześć dni od przyjęcia do szpitala. Historię opisał “The Independent”.
 6. Polacy wykazują się solidarnością w tych ciężkich czasach
  W serwisach społecznościowych mnożą się propozycje pomocy. Każdy potrzebujący może liczyć na odzew. Na klatkach schodowych wielu budynków można spotkać kartki informujące o gotowości pomocy ze strony sąsiadów. Medycy w całym kraju odbierają paczki z jedzeniem. Przykłady pomocy i solidarności mnożą się z dnia na dzień. Powinniśmy być dumni!
 7. Psy i koty nie przenoszą wirusa
  Miłośnicy czworonogów mogą odetchnąć z ulgą. Na stronie WHO czytamy: “Nie ma dowodów na to, że psy i koty przenoszą koronawirusa”. Mimo to powinniśmy pamiętać o higienie po każdym kontakcie z naszymi pupilami.
 8. Zamknięto ostatni szpital polowy w Wuhan
  Wszystkie 14 szpitali polowych, które ratowały mieszkańców Wuhan są już zamknięte.
 9. Wyleczono już kilkadziesiąt tysięcy zakażonych na całym świecie
  Od początku epidemii, wyleczono już ponad 86 tys. zakażony koronawirusem.
 10. Polscy badacze mogą śledzić mutacje wirusa i szybko na nie reagować
  Polscy naukowcy scharakteryzowali i wyizolowali wirusa SARS-CoV-2 od pierwszego zakażonego pacjenta z Polski. Dzięki temu będą śledzić mutacje zachodzące w wirusie.  Przyczyni się to do szybkiej reakcji ze strony badaczy, na każdą zmianę jaka zachodzi w wirusie i dokładniejsze śledzenie rozprzestrzenianie się epidemii. Odkrycia dokonano w laboratoriach Zespołu Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, we współpracy z zespołem NIZP-PZH w Warszawie.

Powiązane artykuły:

ZUS pomoże przedsiębiorcom

Zostajesz w domu z dzieckiem? – Wniosek o zasiłek wyślij do ZUS online

Zalecenia dla zakładów pracy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Q&A dotyczące żywności i koronawirusa. Odpowiada Główny Inspektorat Sanitarny

Policja ostrzega: Uważaj na #fakenews!

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych. Uruchomiono też specjalną infolinię

Zamykamy granice przed koronawirusem

Zalecenia dla obiektów handlowych w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Kontaktuj się z Urzędem Skarbowym przez internet – informacja dla podatników

Masz kwarantannę? Dostaniesz chorobowe

Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w Wołowie

Lista najbliższych oddziałów zakaźnych dla zainfekowanych koronawirusem

Co powinniśmy wiedzieć o koronawirusie?

Koronawirus 2019-nCoV. Czy maseczka ochronna z apteki uchroni przed zakażeniem?