Przebudowa ulic Wiejskiej i Ludowej zakończona

Dobiegły końca dwa pierwsze etapy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 338 w Wołowie. Po generalnym remoncie ulice Wiejska i Ludowa zostały otwarte dla kierowców.

Dolnośląski Wojewódzki Nadzór Budowlany odebrał inwestycję 5 września i w tym samym dniu udostępnił ją kierowcom. Pierwsze dwa etapy inwestycji były realizowane przez Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów z Piotroniowic. Zadanie opiewało na kwotę ponad 9,2 mln zł i było współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Przebudowa tej trasy to długo wyczekiwana przez mieszkańców Wołowa inwestycja. Dzięki niej przez centrum miasta można jeździć bezpieczniej i bardziej komfortowo. Na przebudowie zyskali także rowerzyści. Z myślą o nich wzdłuż drogi powstał ciąg pieszo-rowerowy – mówi marszałek Cezary PrzybylskiCała inwestycja jest efektem dobrej współpracy samorządów Dolnego Śląska i gminy, która pozyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa – dodaje marszałek.

Prace na ulicy Wiejskiej i Ludowej trwały od stycznia 2019 roku. Na czas trwania inwestycji została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Przebudowie nie uległa jedynie nawierzchnia jezdni. Prace zostały wykonane kompleksowo: wybudowano kanalizację deszczową i sanitarną, jak również nowe oświetlenie. Przy ul. Ludowej powstał także nowy chodnik z ciągiem pieszo – rowerowym, którego brakowało w tej części miasta, a który przyczynił się do sprawnego i bezpiecznego skomunikowania z Cmentarzem Komunalnym. Podczas inwestycji został skorygowany łuk od strony ul. Ludowej w kierunku ul. Poznańskiej. Jezdnia posiada pas do skrętu w lewo w ul. Garwolską. Remont głównej drogi w tej części miasta pozwoli na rozpoczęcie inwestycji drogowych i kanalizacyjnych na sąsiednich ulicach.

Jednocześnie, 4 września gmina ogłosiła przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 338 w Wołowie.