Remont głównych ulic Wołowa idzie pełną parą

Już niedługo zakończą się pierwsze dwa etapy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 338 w samym centrum Wołowa. Droga łącząca północ i południe miasta zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale również kanalizację, bezpieczne ścieżki rowerowe i oświetlenie.

Mimo, że prace przy ul. Wiejskiej i Ludowej mają potrwać jeszcze do końca czerwca, zmiany widać już gołym okiem. Ulice zyskały nową kanalizację deszczową i sanitarną, a także lepsze oświetlenie. Przy ul. Ludowej powstał nowy chodnik z ciągiem pieszo-rowerowym. Podczas inwestycji został również skorygowany łuk w kierunku ul. Poznańskiej. Jezdnia ma posiadać pas do skrętu w lewo w ul. Garwolską. Niebawem przy ul. Ludowej wyłożona zostanie ostatnia warstwa asfaltu. Realizacja tego etapu kosztowała ponad 9,2 mln zł, a zadanie współfinansowane jest przez samorząd województwa.

Przebudowa tej trasy to długo wyczekiwana przez mieszkańców Wołowa inwestycja. Już wkrótce przez centrum miasta będzie można jeździć bezpieczniej i bardziej komfortowo. Dzięki budowie ścieżek rowerowych, zyskają także miłośnicy jednośladów – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Jednocześnie Urząd Miejski w Wołowie ogłosił przetarg na kolejny etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 338. Firmy mają czas na składanie swoich ofert do 24 czerwca. Początek realizacji trzeciej części tej inwestycji planowany jest na marzec 2020 r., a zakończenie prac przewidziano w grudniu 2021r.

Jednym z najważniejszych elementów realizacji kolejnego i ostatniego zarazem etapu przebudowy będzie budowa rond przy ul. Piłsudskiego (skrzyżowanie z ul. Wojska Polskiego) oraz ul. Kościuszki w Wołowie (skrzyżowanie z ul. Leśną). W ramach inwestycji zostanie wybudowana także sieć ścieżek rowerowych, a na niektórych ulicach zmieni się stała organizacja ruchu. Każdy odcinek drogi zyska nową nawierzchnię.