Rusza Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca

Gmina Wołów wspólnie z Gminą Paszowice realizuje projekt, którego celem jest wprowadzenie szerokiego wachlarza usług elektronicznych.

– Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest skrócenie czasu załatwiania spraw urzędowych i ułatwienie mieszkańcom dostępu do usług publicznych – szczególnie teraz, w dobie pandemii COVID-19. Z e-usług można korzystać zawsze i wszędzie – wystarczy dostęp do internetu – informują wołowscy urzędnicy.

Elektroniczne Biuro Obsługi Mieszkańca to centrum elektronicznych usług publicznych. Skupia w jednym miejscu nie tylko usługi dostępne w naszym urzędzie, ale także te w serwisach rządowych. Każdy użytkownik EBOM może w szybki i łatwy sposób sprawdzić status swojej sprawy wpisując znak sprawy załatwianej w Urzędzie Miejskim w Wołowie, złożyć wniosek czy dokonać opłatę za odbiór i wywóz śmieci.

Warunkiem skorzystania z Elektronicznego Biura Obsługi Mieszkańca jest posiadanie Profilu Zaufanego. Kolejnym krokiem jest rejestracja użytkownika w EBOM – utworzenie profilu w e- Usługach Gminy Wołów, dzięki którym, po zalogowaniu na stronie EBOM, mieszkaniec może wejść w każdą usługę poprzez swój Profil Zaufany.

/źródło: wolow.pl/