Spowodował kolizję, będąc pod wpływem alkoholu

W poniedziałek dolnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na terenie miasta Brzeg Dolny. Na miejscu okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierował pojazdem mając prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu.

Policjanci Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, w dniu wczorajszym około godz 12 otrzymali zgłoszenie, że na terenie miasta Brzegu Dolnego doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem osobowym m-ki VW, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na drugi pas jezdni, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo poruszającym się pojazdem m-ki Peugeot. Sprawdzono stan trzeźwości obu kierujących. Sprawca kolizji posiadał prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu. W wyniku zdarzenia, poszkodowany doznał powierzchownych obrażeń ciała i został transportowany do szpitala we Wrocławiu.

46-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.