Stadiony już otwarte, ale na nowych zasadach

Avasatare - Taekwondo ITF Brzeg Dolny

Od 4 maja otwarto niektóre obiekty sportowe. Jednak obowiązują na nich nowe zasady np. ograniczenia osobowe. Jakie dokładnie? Wyjaśniamy.

Maksymalnie do 6 osób może przebywać na: Stadionie sportowym (piłkarskim, lekkoatletycznym i innych), boisku szkolnym i wielofunkcyjnym (w tym Orliki), infrastrukturze zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa, polach golfowych, ośrodkach jeździeckich oraz otwartych obiektach takich jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe. 

Maksymalnie do 2 osób ograniczono infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny. Maksymalnie do 4 osób w przypadku kortów tenisowych: otwartych i półotwartych.

Ogólne zasady bezpieczeństwa obowiązujące na obiektach sportowych:

·       zachowanie dystansu społecznego,

·       obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),

·       ograniczona liczba osób,

·       weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),

·       brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),

·       dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,

·       obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

·       korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Stadion Miejski w Wołowie

Gmina Wołów poinformowała, że ze stadionu można korzystać 6 dni w tygodniu (od poniedziałku do soboty) w godzinach od 8:00 do 21:00. Jednak godziny między 17:00 a 20:00 zarezerwowane są dla klubów sportowych oraz sekcji. Za to korty tenisowe dostępne są nieprzerwanie, wyjątkiem jest poniedziałek i środa, wtedy zajęcia ma sekcja tenisa ziemnego. – Wszystkie zajęcia będą przebiegały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – zapewnia gmina.

Poza tym na stadionie może przebywać jednocześnie  6 osób plus 1 trener, a na korcie tenisowym mogą przebywać jednocześnie 4 osoby plus 1 trener.

Chcę poćwiczyć na wołowskim stadionie, czy muszę się zgłosić?

– Jeśli chcesz ćwiczyć na stadionie w godzinach 8.00 – 16.50 lub 20.00 – 21.00 zgłoś to w Recepcji hotelu OSiR – wejście od ulicy Generała Józefa Bema. Od 5 maja jest możliwość  telefonicznej rezerwacji treningu lub kortu tenisowego (71) 389 27 34, który będzie dostępny od poniedziałku – 11.05. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem nawierzchni kortu do sezonu – informuje gmina Wołów.

W Brzegu Dolnym już odbywają się treningi

Zobacz jak ćwiczą członkowie Avasatare – Taekwondo ITF Brzeg Dolny

Powrót do treningów w czasie pandemii koronawirusa

Ah jak pięknie jest powrócić do tego co się kocha❗️🧡Wczoraj odbyły się 1-wsze 3 treningi po przerwie. 👌👊Trenujemy w 6-cio osobowych grupach z zalecanymi kilkumetrowymi odstępami. Zasady oraz regulamin naszych zajęć zostały pozytywnie zaopiniowane przez Wołowski sanepid oraz Dolnobrzeską Policję❗️😎Aktywność fizyczna z nami jest bezpieczna, a trening na dworze hartuje odporność. 💪Do trenowania zgłosiło się i zapisało już ponad 7️⃣0️⃣ osób. Musieliśmy utworzyć aż 1️⃣2️⃣ grup❗️ Dziękujemy za to zaufanie. Z nami jesteście bezpieczni❗️👊Dzisiaj kolejne 3 treningi na boisku wielofunkcyjnym przed halą sportową w Brzegu Dolnym❗️👊🧑‍🏫Brzeg DOBRY Obywatelski Brzeg Dolny Brzeg Dolny TU Mieszkam – Brzeg Dolny Kurier Gmin Pierwszy z brzegu

Opublikowany przez Avasatare – Taekwondo ITF Brzeg Dolny Czwartek, 7 maja 2020