Stracił orientację w lesie. Mężczyzna odnaleziony po szybkiej akcji policji i straży leśnej

Dzięki współpracy z Strażą Leśną Nadleśnictwa Wołów i szybko podjętym działaniom przez wołowskich policjantów odnaleziony został 71-mieszkaniec Wrocławia, który wybrał się na grzyby w okolicy Orzeszkowa.

Do zdarzenia doszło 16 września około godziny 11.30. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie został powiadomiony, że 71-letni wrocławianin przyjechał na grzyby do miejscowości Orzeszków.

W pewnym momencie zorientował się, że stracił orientację w terenie i nie wie jak wrócić. Dyżurny skontaktował się telefonicznie z mężczyzną i przekazywał mu instrukcje, pomimo utrudnionego kontaktu spowodowanego słabym zasięgiem sieci komórkowej. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że mężczyzna choruje na cukrzycę.

Po kilkunastu minutach mężczyzna odnalazł słupek betonowy z numeracją określającą położenie. Po podaniu oznaczenia, dyżurny przekazał tę informację funkcjonariuszom straży leśnej, którzy prowadzili już działania poszukiwawcze wspólnie z wołowskimi policjantami. Funkcjonariusze bardzo sprawnie odnaleźli miejsce gdzie w pobliżu leśnego słupka oddziałowego znajdował się mężczyzna. Osoba nie wymagała pomocy medycznej, bezpiecznie wróciła do domu.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę. Wybierając się w okolice, których nie znamy nie jedźmy sami. Nie odchodźmy daleko od głównych szlaków, obierzmy sobie punkt, do którego będziemy w stanie wrócić, a w przypadku zagubienia będziemy w stanie określić służbom przy jakim charakterystycznym miejscu się znajdujemy. Zawsze zabierajmy ze sobą telefon komórkowy z naładowaną w pełni baterią.