Straciła 25 tys. zł. Bo skorzystała z banku przez internet? – Wołów

Straciła 25 tys. zł. Bo skorzystała z banku przez internet?

Kobieta z Brzegu Dolnego straciła 25 tys. złotych. Opowiada, że złodzieje włamali się przez internet na jej konto i przelali pieniądze na inny rachunek. Mieli to zrobić za pomocą wirusa wpuszczonego na jej telefon.

To wszystko wydarzyło w ubiegłym tygodniu. Kobieta była na basenie w Wołowie. W kawiarence weszła na konto bankowe, przez swój telefon, aby tylko sprawdzić, ile ma pieniędzy.

– Nagle telefon zwiesił się  – opowiada. – Nie mogła ani telefonu wyłączyć, ani dokonać żadnego na nim działania. Myślałam, że to chwilowe, że wrócę do domu i mąż mi go odblokuje. W domu mąż też nie mógł sobie poradzić z awarią telefonu, więc uznałam, że telefon się zepsuł. Na drugi dzień poszłam do bankomatu, wypłać pieniądze, ale już ich nie było.

W banku dowiedziała się, że pieniędzy na koncie nie ma, ma zwiększony maksymalnie debet i zaciągnięty kredyt. W sumie z konta “wyparowało” 25 tys. zł.

Co się wydarzyło? 

– W banku nic mi nie chcą powiedzieć. Na policji, gdzie się zgłosiłam, policjant przesłuchał mnie i pouczył, że nie powinnam korzystać w miejscach publicznych z sieci, by wchodzić na konto. W banku powiedzieli tylko tyle, że przyjęli moją reklamację – opowiada kobieta. – Pracownik banku poinformował mnie, że…
Więcej informacji w najnowszym wydaniu kurier gmin!