Trwają prace na drodze nr 338 w Wołowie

Na początku roku rozpoczął się największy remont drogi w Wołowie. Obecnie prace trwają na odcinku od skrzyżowania ulic Wiejska/Ludowa z ul. Garwolską. W trakcie tego zadania przebudowana zostanie nawierzchnia i skrzyżowania. Ponadto wybudowana zostanie instalacja sanitarna i deszczowa, oświetlenie oraz chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Roboty wykonuje PBiUDiM sp. z o. o. z Piotroniowic. Wartość zadania to ponad 9 mln zł. 

Uwaga! Objazdy

Urząd Miejski w Wołowie poinformował, że w związku przebudową 338 nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Zmiana obowiązuje od 4 stycznia 2019 roku i potrwa do końca realizacji II etapu inwestycji.

➡️Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Garwolską do zjazdu na ulicę Gajową droga wojewódzka nr 338 zostanie zamknięta z zapewnieniem dojazdu do posesji prywatnych.

➡️Objazd poprowadzony zostanie ul. Gajową, Rawicką, Jana Pawła II, Korzeniowskiego, Zwycięstwa (do skrzyżowania z ul. Poznańską).

➡️Ulica Krzywy Wołów będzie ulicą ślepą z brakiem wyjazdu na drogę wojewódzką nr 338. Dojazd poprowadzono ul. Matejki i Komuny Paryskiej.

Sprawdziliśmy jak obecnie wygląda plac budowy na drodze 338.