Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy [WIDEO]

Policjanci z wołowskiej komendy po długim pościgu zatrzymali kierującego samochodem marki Audi. 33-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego uciekał, bo miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zniszczenie radiowozu policyjnego i spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w komunikacji. Mężczyźnie może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

31 sierpnia 2021 roku, patrolując w godzinach popołudniowych teren powiatu wołowskiego, funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie podjęli próbę zatrzymania do kontroli pojazdu marki Audi.

Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie tylko nie zatrzymał się, ale przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze, zachowując środki ostrożności, prowadzili pościg za pojazdem przez kilka kilometrów, jednak kierujący stale przyspieszał, a swoją jazdą kilkakrotnie stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W momencie gdy funkcjonariusze zjechali z głównej drogi, a w pobliżu nie było już innych pojazdów, użyli radiowozu policyjnego w celu zatrzymania Audi. Kierujący wraz z trzema pasażerami zrezygnowali
z kontynuowania dalszej jazdy dopiero po zjechaniu w nieutwardzoną drogę. Wszystkie cztery osoby zostały zatrzymane.

Jak się okazało tylko kierujący był trzeźwy, jednak nie zatrzymał się do kontroli, bo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie. Dodatkowo 32-letni pasażer był poszukiwany celem odbycia kary w Zakładzie Karnym.

Teraz oprócz złamania sądowego zakazu 33-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego odpowie także za inne przestępstwa, m.in.: niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zniszczenie mienia czy stworzenie zagrożenia katastrofy w komunikacji. Grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.