Uczniowie z Wołowa sprawdzili czy nadają się na policjantów – wideo

Młodzież z Wołowa mogła dzięki policjantom z Komendy Powiatowej w Wołowie oraz z Komedy Wojewódzkiej Policji przetestować swoje umiejętności fizyczne. Zorganizowano dla nich specjalne zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie spróbowali swoich sił na torze przeszkód.

Każdy aspirujący kandydat na policjanta w pierwszym etapie rekrutacji musi przejść test, którego celem jest ocena sprawności. Aby zaliczyć ten etap, kandydat pokonuje specjalnie opracowany tor przeszkód. Test zostaje zaliczony, jeśli ten uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący – 1 min 41,0 sekund. Tor przeszkód oraz normy czasowe są jednakowe zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wyniki są później przekładane na system punktowy.

Takiemu testowi właśnie zostali poddani uczniowie klas II i II o profilu mundurowym z wołowskiego liceum ogólnokształcącego. Zajęcia z młodzieżą poprowadził m.in. podinsp. Szymon Fiedorow z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Na początku zorganizowano rozgrzewkę, po której funkcjonariusze dokładnie omówili tor przeszkód. Nie obyło się też bez wskazówek, które miały pomóc unikać błędów podczas pokonywania toru. – Uczniowie chętnie słuchali i wcielali wskazówki w życie – mówi st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie.

Funkcjonariusze przypominają, że nabór do służby odbywa się w sposób ciągły, a dokumenty można składać w dowolnym terminie w najbliższej jednostce Policji. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji można znaleźć na stronach internetowych Policji w zakładce służba w Policji.

Wideo z toru przeszkód:

źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl