Ukradł około 250 metrów kabla. Miał też przy sobie narkotyki

Dolnobrzescy funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który spłoszony zaczął uciekać. Zdążył jednak ukraść 250 metrów linii telekomunikacyjnej. Złodziej miał jeszcze inny towar – narkotyki.

Mężczyzna przeciął przewód powodując zanik sygnału. Szybka komunikacja pomiędzy dyspozytorem sieci, a dyżurnym wołowskiej Policji sprawiła, że skierowane w miejsce patrole spłoszyły sprawcę kradzieży. Porzucił on swój łup, jednak nie uciekł daleko. Został  zatrzymany w pobliżu miejsca kradzieży przez dolnobrzeskich funkcjonariuszy.

– Podczas przeszukania mężczyzny znaleziono  przy nim woreczek strunowy z zawartością substancji, która po poddaniu jej badaniu na testerze okazała się być heroiną – mówi st. sierż. Marzena Pawlik KPP w Wołowie. – Następnie funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Tam znaleźli kolejne narkotyki – marihuanę. W sumie znaleziono u niego ponad 50 porcji narkotyku. Mężczyzna usłyszał zarzuty nie tylko za kradzież linii telekomunikacyjnej, ale również za posiadanie środków odurzających. Jak się okazało podczas zatrzymania 35-latek okazał się być poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwa.