Ukradł telefon w markecie. Policja zatrzymała sprawcę

SONY DSC

Mieszkaniec powiatu wołowskiego wykorzystując okazję dokonał przywłaszczenia telefonu komórkowego m-ki Xiaomi. Bezpośrednio po zaistniałym zdarzeniu został zatrzymany przez wołowskich policjantów i usłyszał zarzut w tej sprawie.

15 lipca br. w godzinach porannych 57-letni mieszkaniec Wwołowa złożył zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Wołowie w sprawie przywłaszczenia telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło tego samego dnia w jednym z marketów na terenie miasta. Mężczyzna pozostawił telefon komórkowy m-ki Xiaomi na sklepowej ladzie. Nim się zorientował telefonu już nie było.

W toku przeprowadzonych czynności przez policjanta Wydziału Kryminalnego ustalono, że sprawcą zdarzenia jest dobrze znany Policji 46-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu wołowskiego. Funkcjonariusze dokonali zatrzymania sprawcy i odzyskali skradzione mienie, które tego samego dnia wróciło do właściciela.

Sprawca za przywłaszczenie cudzego mienia odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.